Opowieść o szalonej Kasi, zwolenniczce PiS

Drukuj

Wyobraźmy sobie szaloną Kasię. Ma 20 lat, w szkole sfrustrowany nauczyciel historii wpoił jej i całej klasie tzw. "Wartości prawicy polskiej". Rodzice Kasi nie interesują się jej edukacją, zresztą nie mają żadnych poglądów. Gdy Kasia pewnego razu stwierdziła, że "Polska jest w ruinie" ucieszyli się jednak, bo lubią narzekać i nienawidzą władzy. Nienawidzą władzy w Polsce, w swoich firmach, nienawidzą ordynatorów szpitali i szefów policji, nienawidzą tyranii maszynisty w pociągu i pilota w samolocie...

 

Aby więc uczcić krytyczne myślenie córki, zabrali ją swoim nowym Mercedesem na zakupy w Rzeszowie, bo jest ładny, odnowiony i blisko.

Kasia ma zamiar głosować na jedyną możliwą opcje, czyli na PiS. Kasia wie, że życie poczęte należy chronić, że Okrągły Stół był zdradą, że feminizm to obciach i włosy pod pachami, że Tusk wysadził samolot z Lechem Kaczyńskim, że Polską rządzą nadal Żydzi i komuniści.

Kasia będzie szczęśliwa, jak Pani Szydło zostanie premierem. TVP stanie się wreszcie, zdaniem Kasi, obiektywna. Największym świętem będą audycje Ojca Rydzyka dla TVP 1.

Niestety, po roku rządów ulubieńców Kasi okaże się, że ze wszystkim jest gorzej. Rzeszów, dawniej barwny i wesoły, zszarzeje. Politycy UE będą śmiać się z obraźliwych i bezsensownych działań Andrzeja Dudy. Politycy PiS skłociwszy się z Unią będą szli w ramiona Putina, który zresztą obieca im dowody na udział liderów PO w Zamachu Smoleńskim. Swoim bezmyślnym wyborcom pisowcy łatwo wyjaśnią, że Rosję należy kochać, zaś to USA jest złe.

Na jednej ze zbrojnych manifestacji ku czci Żołnierzy Wyklętych Kasia zostanie niestety zgwałcona przez jednego z patriotów. Rodzice namówią ją na wycieczkę do Niemiec w celu usunięcia ciąży. Niestety, policja obyczajowa złapie ją na granicy i Kasia będzie musiała donosić ciążę w areszcie. Jako osoba karana za próbę aborcji, Kasia nie będzie już miała szans na dobrą pracę. Na szczęście, podobnie jak w Indiach, gwałciciel zaoferuje jej małżeństwo, aby zaopiekować się Kasią i dzieckiem… Kasia bez żalu zatem zadenuncjuje współwieźniarkę feministkę, chcącą jej wcisnąć nielegalne broszury.

Jadąc na ślub z gwałcicielem Kasia zobaczy swojego dawnego nauczyciela historii grzebiącego w kubłach. Po krótkiej rozmowie zdziwi się zmianie poglądów swojego mentora, zapewniającego ją, iż stał się komunistą. To dziwne, bo przecież pracę straci on tylko dlatego, że rodzić się będzie coraz mniej dzieci, coraz więcej młodych będzie szukać pracy w Rumunii i na Słowacji, zaś część nauczania historii zostanie powierzona księżom. Powierzanie lekcji księżom będzie taktowną odpowiedzią na powierzanie Andrzejowi Dudzie kazań w archikatedrze warszawskiej.

Jadąc do parafii gwałciciela Kasia zobaczy też kominy fabryki, gdzie będzie pracował jej przyszły mąż. Tak, to będzie jedna z tych fabryk wzniesionych w ramach pisowskiego programu industrializacji. Będzie współpracować z drugą, robiącą szyny. Ta będzie przetapiać je z powrotem w sztaby żelaza. W takich fabrykach nie będą płacić zbyt wiele, ale jednak zawsze coś. Kasia będzie szczęściarą, bedzie miała co jeść.

Kasia otrzyma za urodzenie dziecka 500 zł. Z uwagi na lekki spadek złotego, związanego teraz z forintem i rublem, za owe 500 zł. mąż Kasi kupi sobie tylko jedną setkę wódki „Chazan”, nazwanej tak na cześć ministra zdrowia.

Czytaj również
 • Kel Thuz

  Był taki naród w XX-wiecznej Europie, który bezkrytycznie kochał władzę: w swoim kraju, w swoich firmach, w swoich szpitalach, w swojej policji, w swoich pociągach i w swojej armii. Pewnego razu zapragnął wymordować wszystkich Żydów, a ze Słowian uczynić niewolników.
  Prominentnym członkiem tego narodu był pewnie jakiś mentalny odpowiednik Tabisza, może nawet piszący w Der Sturmer czy Volkische Beobachter.
  Wstyd, chłopcze.

  • Thor Odinsson

   Wszebąd chłopie, tyś kiedyś śpiewał „za krew ojców naszych starych żaden żyd nie ujdzie kary”,i nawet żeś się bał tego tekstu publikować na stronie, zamiast „żyd”, „wróg” pisałeś.
   Teraz udajesz wroga nazistów i jeszcze Pissu bronisz?? Oj, na starość kiepsko z tobą.

   • Kel Thuz

    beka z rodzimowierców zawsze na propsie, knypie

  • ceti_ak

   Kel Thuz figura logiczna raczej słabej klasy, bo jeśli od razu porównywać zwolenników rządu w XXI wieku do totalitarnego społeczeństwa początków XX wieku, to niestety ale pomysł chybiony. Pan Tabiasz raczej w sposób karykaturalny i ośmieszający próbuje pokazać, że populistyczne poglądy PiSu są wynaturzeniem i mogą przynieść więcej szkody dla naszego narodu niż mogłoby się wydawać.

   • Kel Thuz

    nie, pan Tabisz, jak każdy etatysta, celebruje kult państwa i próbuje nieudolnie ośmieszać tych, którzy temu bezmyślnemu tańcowi wokół chochoła nie ulegają. Poza tym przejawia typowy tzw. butthurt dla tych, którzy całe zło widzą w PiSie, podczas gdy prawdziwy niebezpieczny populizm przejawiają inne formacje.

 • reffan

  Autor chyba zapomniał wziąć leków.

 • Marek Mikulski

  Niestety dużo w tym prawdy>>>.

 • Marek Żmijewski

  Naprawdę, dla Pana dobra, proszę brać pół.

 • S-a Lawarowna

  Bardzo płytkie. A szkoda, bo temat miał spory potencjał.

  Prawdę powiedziawszy po wykształconym człowieku który chwyta się za pióro spodziewałabym się szerszego spojrzenia na problem, zmotywowania czytelnika do przemyśleń no i może nieco więcej polotu w sposobie pisania.

  Cóż, nic dziwnego, że PSR jest spychaną na margines organizacją [a szkoda!], skoro jej przedstawiciele prezentują ograniczony punkt widzenia i mierne umiejętności literackie.

  Pozdrawiam i wyrażam głęboką nadzieję, że poprawi Pan swój warsztat i następnym razem przeczytam tutaj artykuł godny racjonalisty z którym będę mogła polemizować a może nawet identyfikować swoje poglądy [bo cóż, póki co trochę mi wstyd przyznawać się, że oboje walczymy o to samo].

 • Marcin Zoltałke Adamczyk

  Świetne, Tolkien powinien się uczyć jak pisać fantastykę od autora.

 • Sarmata PL

  Ładna bajka, nawet mogę się zidentyfikować z Kasią, bo mój były nauczyciel historii też był za PiS-em. Z tymże jest kilka różnic. Mój nauczyciel już nie uczy. Ale nie zaczął grzebać w śmietnikach – został radnym miasta z ramienia swojej ulubionej partii. Ja zaś byłem kon-libem zanim go poznałem. Dzięki panu od historii nie zostałem zgwałcony, lecz miałem szansę otrzymać rekomendację na Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, ale zdecydowałem się studiować na Uniwersytecie Jagiellońskim tak jak zawsze marzyłem.
  W przyszłości może zwiążę się z PiS-em. Dostrzegam tam wśród młodzieżówki ogromny wolnorynkowy potencjał.

  Także taka jest różnica między fantastyką pana autorstwa, a światem realnym.
  PS.: Pamiętam pierwsze rządy PiS-u. W tamtym okresie najbardziej rozwinęła się nasza firma. Za PO została zamknięta z powodu upierdliwej skarbówki.

 • Maria Apoleika

  Liberte! nadal nie ustaje w próbach opublikowania najgłupszego tekstu roku.

 • Andrzej Węgrzynek

  Co Pan pije i w jakich ilościach. Też chciałby spróbować.

 • kaśka

  Oby tak było! Oby były te gwałty i przymusowe śluby. Może dzięki temu nareszcie znajdę chłopa i nie zostanę starą panną.

 • wtf88

  mało, że głupi to jeszcze niesmaczne z tym gwałtem. Nie rozumiem tego lewackiego poczucia humoru, tak jak w sztuce staracie się szokować dotykając tych najprymitywniejsych emocji. Druga kwestia jest taka, że Kasia nienawidzi władzy, ale niekonicznie głosuje na PiS czy gorliwie chodzi do Kościoła. Chodzi na marsze ale nikt na nich nie gwałci. Mainstream stara się wrzucić wszyctkich młodych niezadowolonych do worka kato-PiS. Ci ludzie srają na PiSi kościół tak samo jak na zdradzieckie PO, wszystkich komuchów w urzędach i wspierających ich dziennikarzy. Nie za waszą lewicowość ale za wspieranie mafijnego reżimu. To, że cały mainstream jest lewicowy też nie dziwi, głupków w tym kraju nie brakuje

 • Henryk Henrykowski

  haha jakie dno, ten tekst to żenada,

 • namme

  Panie Tabisz, wszystko co możemy dla pana zrobic to polecic panu maść na bUl dÓpy.

 • John Lang

  W domu wszyscy zdrowi? Słoneczko nie przygrzało?

 • http://podrozejozina.pl/ podrozejozina.pl

  Ja pierdzielę, to by było naprawdę śmieszne! Tylko, że… To niestety za rządów Platformy Chazan i jego podobni mają się wyśmienicie. To za rządów PO państwo jest zamordystyczne. To rząd PO jest wspierany przez Giertycha, nieoficjalnego rzecznika rządu, który parę lat temu wprowadzał mundurki i skreślał „lewackie” lektury. To rząd PO wprowadza ostatnio największe rozdawnictwo dla frankowiczów i w ramach tzw. programu prorodzinnego, a Kopacz obiecuje dopłaty do pensji. I wreszcie to za rządów PO poziom nauczania spadł radykalnie. To rząd PO podniósł drastycznie podatki i skoczył na kasę OFE. Więc byłoby to naprawdę śmieszne… tylko autorowi się coś naprawdę ostro popierdoliło… z którego to powodu głęboko współczuję…

 • Konrad Wójcik

  Od dziś zaczynam czytać najpierw komentarze. Uchroniły mnie od przeczytania tego artykułu. Dzieki!!

 • http://bragiel.blox.pl/html Jakub Brągiel
 • Nasty

  Co to za gowno? Czlowieku sam w to nie wierzysz pewnoe

 • Krzysztof Radzikowski

  mniej mocarza proponuje

 • PSQ

  Czy ja czasem nie słyszałem od miłościwie nam panującej Ewy Kopacz, aby w czynie społecznym oszczędzać prąd?

 • hyperhumana

  Panom z Liberte! wyraźnie odebrało rozum…

 • Katarzyna Lubnauer

  Tylko dlaczego Kasi?